O začátku projektu Živá energie a tak trochu o mě

Jmenuji se Michal Pešta a narodil jsem se v roce 1978. Projekt živá energie, vznikl v roce 2012. Živá energie proto, že jsem si uvědomil, že jsem si toho pár let před tím uvědomil, že Vše je vytvářeno životem. A začal jsem pracovat na tom, abych naplnil sen, jehož zárodky sahají do mých 12 let. Sen mého života je sen o tom, že veškerá zařízení, která nás obklopují, ať už se jedná o auto počítač, vařič, fotoaparát atd. Běží sami o sobě, protože zrovna potřebujme, aby plnily určitou funkci, a zvládnou to bez benzínu, bez elektřiny, bez baterií.

Kvůli tomu snu jsem se několik let věnoval konstruování replik strojů na volnou energii. Nakonec jsem zkoušel zkonstruovat i vlastní. Pak mi, ale došlo, že žádná z prošlapaných cest k tomu, o čem sním, nevede, prostě si svůj sen nemůžu vymyslet, protože tak to nefunguje. To řešení mě prostě musí napadnout. Tak teď pracuji na tom, abych v sobě uvolnil prostor tomu nápadu, který naplní můj sen o volné energii. Až přijde, budu to vědět. A on přijde to vím.

 

Strom projektu Źivá energie

Na výzkumech se podílela řada lidí a chtěl bych jim za to poděkovat. Některé větve projektu žijí svým vlastním životem. Jiné již skončily.

 

Živé větve

Implozivní technologie

LiveStream technics – 6 letý výzkum Joe cell vyústil do produktů, který cca po 4 letech přešel pod křídla LiveStream Technics, vyústil v produkty, které nesou název Golden Sun a Silver moon. Jedná se o zařízení, které pracují s málo známým fenoménem imploze. A dosah jejich funkce a potenciál mě i mým kolegům ukazují ohlasy, které pro vás brzy zveřejníme.

 

Technologie na úsporu a vtalizaci vody

Funkčně máme vyřešený vířivý pelrátor na ramínko kohoutkové baterie i na sprchovou hlavici. Odlišnost od klasických vířičů je v tom, že i když se nejedná o koncové zařízení je schopno přisávat vzduch.

 

Technologie na úsporu vody

Wavitar – to je právě příběh o tom, že když člověk nepřemýšlí, tak věci udělá. Experimetoval jsem s úsporami vody na bázi víru. Pak jsem si koupil domu novou baterii a neměl na ni úsporný perlátor, tak jsem vzal součástky, které jsem měl doma a během pěti minut jsem ho udělal. Ale opak mi trvalo dva měsíce než jsem udělal repliku, teď už je vše vyřešené. Podívejte se na www.wavitar.cz  

 

Podpořené

QEG - Projekt, který není vlastním projektem živé energie, ale jemuž partneři živé energie poskytly částečné finanční krytí a projekt živá energie materiálovou a konzultační podporu.  

 

Skončené

Jednou z prvních větví byl rotační ohřev

Prvotní výzkum byl nadšený a občas i živelný, protože jsme chtěli žít tak se nikomu naštěstí při expertech s rotačním ohřevem ani s ohřevem vířivými proudy nic nestalo.

Souběžný a také již skončeným projektem byl výzkum magnetického motoru